Domuz gribi olan turistler taburcu oldu

doktor oneri

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Haldun Ertürk, gazetecilere açıklamalar yaptı.

Ertürk, domuz gribi virüsü taşıdığı için hastanede tedavi gören Irak asıllı 2 turistin iyileştiğini söyledi.

İki turiste yapılan son testlerin negatif çıktığını ve son derece sağlıklı olduklarını vurgulayan Ertürk, turistlerin hastalığı bulaştırma riskinin kalmadığını belirtti.

Hastaların görüntülenmek istenmediğini, görüntü alınmasının da hasta ve insan haklarına aykırı olduğunu belirten Ertürk, bu nedenle gazetecilerin görüntü almaması gerektiğini söyledi.

Ertürk, “Hastalar tamamen iyileşti. Test sonuçları negatif çıktı. Hiçbir bulaştırıcılıkları yok. Taburcu olduktan sonra nereye istiyorlarsa oraya giderler” dedi.

Geçen hafta ABD’den Türkiye’ye gelen uçaktaki Iraklı aile üyelerinden ikisinde termal kameralar aracılığı ile yüksek ateş tespit edilmişti.

Hemen Haseki Hastanesi’ne kaldırılan turistlerden anne ve oğlunda domuz gribi virüsüne rastlandı. Irak asıllı ABD’li turistler, 8 gündür tedavi ediliyordu.

Domuz gribi olan turistler taburcu oldusaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.