Domuz gribi Macaristan’da

doktor oneri

Macaristan’da ilk kez domuz gribine neden olan H1N1 virüsü vakası görüldüğü bildirildi.

Ülkenin Eger kentinde görülen vakada, virüsü taşıyan hastanın Amerika’nın New York kentinde yaşayan ve Budapeşte’ye bir kaç gün önce gelen bir Brezilya vatandaşı olduğu kaydedildi.

Eger Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre, kente turist olarak gelen Brezilyalının fenalaşmasıyla hastaneye kaldırıldığı, hastaya yapılan testin pozitif çıktığı belirtildi.

20-30 yaşları arasında olduğu söylenen Brezilyalının durumunun iyiye gittiği açıklandı.

BOLİVYA’DA DA İLK VAKA
Öte yandan Bolivya’da, domuz gribine neden olan H1N1 virüsü ile ilgili ilk iki vakanın görüldüğü bildirildi.

Sağlık Bakanı Ramiro Tapia, hafta başında New York’tan Bolivya’ya gelen ve hastalık belirtileri görülen 39 yaşındaki bir kadın ve oğluna yapılan testin pozitif çıktığını belirtti.

Bu arada, İsviçre ajansı ATS, ikisi ABD’den, biri Dominik Cumhuriyeti’nden gelen üç kişide domuz gribinin teşhis edildiğini bildirdi.

Bu üç yeni vakayla birlikte ülkede doğrulanan vaka sayısının sekize ulaştığı belirtildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.