Domuz gribi kreş ve okul kapattırdı

doktor oneri

Avusturalya’nın Victoria eyaletindeki sağlık yetkilileri, hastalığa yakalanan kişilerin sağlık durumlarının kötü olduğunu ve bu kişilerin yoğun bakımda tedavi altına alındığını söyledi.

Avustralya’daki domuz gribi vakası 1200’ü geçti. Hastalık, bu ülkede henüz ölüme yol açmadı. Hastalığa 74 ülkede rastlandı. Dünya genelindeki vaka sayısı 27 bin 737 olarak açıklandı, 141 kişi öldü. Dünya Sağlık Örgütünün bugün uzmanların katılacağı bir toplantı düzenlemesi ve bu toplantıda H1N1 virüsünün yayılmasının nasıl önüne geçilebileceğinin ele alınması bekleniyor.

Hong Kong’da ise 12 öğrencide domuz gribi saptanmasının ardından, kreş ve ilkokulların kapatılmasına karar verildi.

Yetkililer, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla kreş ve ilkokulların yarından itibaren 2 hafta süreyle kapalı kalacağını duyurdu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.