Domuz gribi hızla yayılıyor

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) domuz gribine neden olan A tipi H1N1 virüsünün dünyada hızla yayıldığını belirterek, vaka sayısına ilişkin açıklamalarını sınırlandırdığını bildirdi.

WHO bugün internet sitesinde yayımladığı açıklamada, H1N1 virüsünün diğer virüslerin aksine dünya çapında hızla yayıldığını belirtti. WHO, grip hastalığına neden olan virüslerin altı aydan daha uzun, buna karşılık domuz gribine yol açan virüsün 6 haftadan daha kısa sürede yayıldığını kaydetti.

Hastalıktan etkilenen ülkelerdeki vaka sayısının virüsün neden olduğu riskin düzeyini izlemekte çok gerekli olmadığını bildiren örgüt, artık açıklamalarını domuz gribinden yeni etkilenen ülkelerdeki vaka sayısıyla sınırlandıracağını, hastalıktan daha önce etkilenmiş ülkelerdeki vaka sayısında görülen artış konusunda bilanço yayımlamayacağını vurguladı.

Domuz gribi hızla yayılıyorsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.