Domuz gribi hamileler için çok daha riskli

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezindeki araştırmacılar, Nisan ayından Haziran ortalarına kadar olan sürede hamile kadınlarda 6’sı ölümle sonuçlanan 34 domuz gribi vakasını inceledi.

Buna göre, bu hastalığa yakalandığından şüphe edilen hamile kadınların, mümkün olduğunca en kısa sürede, hatta testlerle teşhis konmadan önce Tamiflu alması gerekiyor.

Uzmanlar, sonbaharda hazır olması beklenen aşı için hamile kadınlara öncelik verilmesi gereğine de işaret ediyor.

Hamile kadınlara, virüse yakalanmamaları için özel önlemler tavsiye edilmezken, hamile bir kadının hastalığa yakalanması durumunda 48 saat içinde tedavi altına alınması isteniyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.