Domuz gribi Fas’a da sıçradı

doktor oneri

Fas Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 18 yaşındaki Faslı kızın Montreal’de okuduğu, çarşamba günü Casablanca’ya geldiği ve daha sonra Fas Kraliyet Hava Yolları ile Fes kentine geçtiği belirtildi.

Fes Havaalanı’na gelen genç kızın ateşinin termal kameralarla saptanamadığı ifade edilen açıklamada, yine de kızın sağlık durumunun bir doktorun dikkatini çektiği ve yapılan tahlillerin ardından domuz gribi virüsünün saptandığı kaydedildi.

Adı açıklanmayan kızın sağlık durumunun istikrarlı seyrettiği belirtiliyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.