Domuz gribi el temizleme jeline talebi artırdı

Dünyada yayılmaya devam eden domuz gribi nedeniyle anti bakteriyel jel üretim ve satışında büyük oranlı yükseliş görüldüğü bildirildi. Türkiye’nin bu konudaki ilk üreticileri arasında yer alan İzmir’deki Viking firması Avrupa ülkeleri ve ABD’den gelen talebe yetişmek için vardiya artırdı.

Eldeki bakteri ve mikropların büyük oranda temizlenmesini sağlayan anti bakteriyel temizlik jeli üretiminin salgın hastalıklar nedeniyle hızla büyüyen bir sektör haline geldiği belirtildi.

Su temasına gerek kalmadan ellerin bakterilerden arınmasını sağlayan anti bakteriyel jeller kullanım kolaylığı ve elleri bakterilere karşı bir süre koruması nedeniyle tercih ediliyor.

Jelin her zaman ellerin yıkanma imkanının bulunmadığı alanlarda yoğun olarak kullanıldığı ifade ediliyor. Jelin anti bakteriyel özelliği nedeniyle domuz gribi benzeri bakteriyel hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunuyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.