Domuz gribi düşüşe geçti

Ülkenin ulusal sağlık sistemi kuruluşundan (NHS) yapılan açıklamada, “Birleşik Krallık’ta geçen haftaki 64 bin yeni vakayla, domuz gribi vakalarının sayısında, Ağustos ayından bu yana ilk kez düşüş olmuştur” denildi.

Hükümetin sağlık alanındaki en üst düzey yetkilisi olan Kamu Sağlığı Genel Müdürü Sir Liam Donaldson’ın da konuya ilişkin sözlerine yer verilen açıklamada, “Donaldson’ın bu düşüşün okullardaki yarı dönem tatiline bağlı olabileceğini söylediği” kaydedildi.

Ancak Birleşik Krallık’taki vakaların genel düşüşüne rağmen, A/H1N1 virüsünden etkilenerek hastanelerde tedavi görmesi gereken kişilerin sayısının hala yüksek olduğu bildirildi. Hastanelerde durumu kritik olan 173 kişiyle beraber toplam 785 kişi domuz gribi teşhisiyle tedavi görüyor.

Birleşik Krallık’ta şimdiye kadar domuz gribinden 182 kişi hayatını kaybetti. Ülkede, virüse karşı aşı programına ise geçen ayın sonunda başlandı.

Domuz gribi düşüşe geçti

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.