Domuz gribi değil, güneş çarpması

doktor oneri

Rusya’ya yük taşımacılığı yapan bir gemide çalışan Kahraman K. (32), yüksek ateş ve halsizlik gibi belirtilerle rahatsızlanınca, geminin kaptanı, mürettebatın domuz gribi olabileceğinden şüphelendi.

Gemiyi Bartın açıklarında demirleyen kaptanın, Sahil Güvenlik Komutanlığına durumu bildiren çağrı yapması üzerine, hasta, komutanlığa ait botla karaya çıkarılarak ambulansla Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede özel olarak hazırlanan izolasyon odasına konulan Kahraman K’nin yapılan tetkiklerinden domuz gribine yol açan H1N1 virüsüne rastlanılmadı. Mürettebatın güneş çarpması nedeniyle rahatsızlandığı belirlendi.

Hastane Başhekimi Seyfettin Kalay, yüksek ateş ve halsizlik şikayeti sonrasında domuz gribi şüphesiyle hastanelerine getirilen hastada H1N1 virüsüne yönelik bulgu görülmediğini söyledi.

Yapılan analizlerin domuz gribi belirtilerine klinik olarak uymadığını anlatan Kalay, ”Hastamızı bugün taburcu ettik. Hastanemizde yapılan muayene sonucunda hastada güneş çarpması sonucu yüksek ateş ve halsizlik gibi belirtilerin oluştuğu tespit edildi” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.