Domuz gribi bir hafta sonra da bulaşabiliyor

Yeni araştırma, domuz gribi hastalığına yakalanan bazı kişilerin, hastalık belirtileri ortaya çıktıktan bir hafta ve daha sonra da virüsü bulaştırabildiğini ortaya çıkardı.

Bazı sağlık uzmanları, bu sürenin düşündüklerinden daha uzun olduğunu söyledi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yapılan bir mikrobiyoloji konferansında sunulan araştırmada, hastalığa yakalananlara daha uzun süre dikkatli olmaları salık verilerek, öksürmenin virüsün ne kadar uzun süreyle yayılabileceğinin en kesin işareti olduğu vurgulandı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.