Domuz gribi bir günde 4 can daha aldı

Sağlık Bakanlığı, domuz gribi nedeniyle 4 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Tedavisi devam ederken ölen kişilerin 24 ve 31 yaşlarında 2 bayan, 55 yaşında bir erkek ve 5 yaşında 1 erkek çocuk olduğu belirtildi.

Böylece virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 15’e ulaştı.

Sağlık Bakanlığı, ölüm vakalarının hangi illerden olduğunu açıklamama kararı almıştı.

Domuz gribi şüphesi taşıyan vakaların risk grubunda bulunup bulunmadığına göre alınacak önlemlere ilişkin bir yönetim şeması belirleyen Sağlık Bakanlığı, morbid obezleri, gebeleri, iki yaşın altındakileri, kronik kalp ve akciğer hastalığı bulunanları, 18 yaş altında olup sürekli aspirin kullanması gerekenleri ve 65 yaş üstündekileri risk grubuna aldı.

KİMLER RİSK ALTINDA?
Sağlık Bakanlığı, morbid obezleri, gebeleri, iki yaşın altındakileri, kronik kalp ve akciğer hastalığı bulunanları, 18 yaş altında olup sürekli aspirin kullanması gerekenleri ve 65 yaş üstündekileri risk grubuna aldı.

AŞILAMA BAŞLADI, BAŞBAKAN OLMADI
Türkiye’de aşı uygulamasına pazartesi günü sağlık personelinden başlandı. Uygulama kapsamında Sağlık Bakanı Recep Akdağ da aşı olurken, Başbakan Tayyip Erdoğan aşı olmayacağını söylemişti. Aşılama hacılar ve öğrencilerle devam edecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.