Domuz gribi aşısını ilk Çin uygulayacak

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, Cın, Pekin’de düzenlenen basın toplantısında, Çin’in, A/H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribi aşısının klinik deneylerini başarıyla yürüttüğünü, güvenli ve etkili olduğunun kesinlik kazanmasının ardından aşıyı uygulayacak dünyadaki ilk ülke olacağını belirtti.

Bakan Cın, domuz gribi aşısının ilk olarak 1 Ekimde, Çin’in kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek kutlama törenine katılan kişilerde kullanılacağını da duyurdu.

Domuz gribi aşısını ilk Çin uygulayacak

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.