Domuz gribi aşısından kaynaklanan ölüm yok

Son günlerde, bazı kişilerin domuz gribi aşısı olduktan sonra öldüklerine dair haberler üzerine Dünya Sağlık Örgütü’nden açıklama geldi. Örgüt, ölümlerin aşıyla bağlantılı olmadığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü, domuz gribi aşısı olduktan sonra az sayıda ölüm vakası görüldüğünü açıkladı. Örgütün incelemelerine göre, ölümler, domuz gribi aşısından kaynaklanmadı.

Dünya Sağlık Örgütü, domuz gribi aşısının mevsimsel grip aşısı kadar güvenli olduğunu belirtiyor. Örgüt yetkilileri, hükümetlerin, kendilerine, bugüne kadar 65 milyon kişinin domuz gribine karşı aşılandığını bildirdiğini de açıkladı. Ancak gerçek sayının bunun çok üzerinde olduğunu tahmin ediliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.