Domuz gribi aşısı yetişkinlerde işe yarıyor!

doktor oneri

Amerikalı ve Avustralyalı bilim adamları, yeni domuz gribi aşısının tek dozunun yetişkinleri hastalıktan korumak için yeterince güçlü olduğunu bildirdi.

Yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayımlayan Avustralyalı aşı üreticisi CLS şirketi, deneme aşamasındaki aşının bir doz olarak uygulandığı insanların yüzde 75 ila 96’sının hastalıktan korunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Aşının etkisini 8 ila 10 günde gösterdiği kaydedilirken, Amerikalı bilim adamlarının yeni domuz gribi aşısıyla elde ettiği veriler de aşının insanları hızla korumaya başladığını gösteriyor. Yeni aşının ekim ayında kullanıma hazır hale geleceği kaydediliyor.

Yeni domuz gribi aşısının iki dozunun insanları korumak için yeterli olacağı düşünülüyordu. Bilim adamları, yeni virüsün ABD’de hızla yayıldığına dikkati çekerek, tek doz aşının yeterli olmasının iyi haber olduğunu vurguluyor.



saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.