Domuz gribi aşısı sonbaharda piyasaya çıkacak

doktor oneri

Çin Devlet Gıda-İlaç Denetim ve Yönetim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İnfluenza A/H1N1 virüs numunesinin ABD tarafından sağlandığı belirtilerek, böylece “Panflu” isimli aşının üretiminin başlatılacağı ifade edildi.

Şinhua ajansının haberine göre, domuz gribi aşısına yönelik talebin büyük olmasından dolayı, devlete bağlı Keşing ilaç şirketi, grip aşısı üreten yurt içindeki fabrikalarla birlikte çalışacak.

Domuz gribinin sonbahar ve kış mevsimlerinde değişim geçirme olasılığına da değinen yetkililer, virüsün değişim geçirmesiyle ilgili izleme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Çin’de Ekim ayına kadar 13 milyon insan için 26 milyon adet aşının üretilip kullanıma hazırlanacağı, Çin’in ilgili birimlerinin aşılama için düzenleme yapacağı, gribe kolay yakalanan ve yüksek risk grubunda bulunanların aşılanacağı ve devletin gerekli stoku oluşturacağı bildirildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.