Domuz gribi aşısı 6 ayı bulur

doktor oneri

İlaç şirketleri tüm dünyaya yayılabilecek bir hastalık haline gelen domuz gribine karşı aşı geliştirmek için çalışmaya başladı.

İsviçreli Novartis domuz gribi virüsünün genetik kodunu ele geçirdiğini ve böylece aşı geliştirme yönünde ilk adımı attığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), domuz gribi aşısının ticari bir ürün haline gelmesinin 5 ila 6 ayı bulabileceğini belirtti.

Novartis dışında aralarında Sanofi-Aventis, GlaxoSmithKline, Baxter International’ın da bulunduğu en az 20 şirket insan gribi aşısı üretiyor.

Uzmanlar, bu aşıların domuz gribine karşı koruma sağlamayacağına dikkat çekiyor.

Domuz gribi aşısı için çalışan ilaç şirketlerinin karşı karşıya olduğu bir zorluk da sınırlı miktardaki antijenlerle, yeterli sayıda aşı üretebilmek olacak.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.