Domuz gribi Arjantin’de 404 can aldı

Arjantin Sağlık Bakanlığı bugün yayımladığı yazılı açıklamada, Arjantin’in ABD’den sonra en fazla domuz gribi vakası görülen ikinci ülke olduğunu belirtti.

Açıklamada, küresel salgının Nisan ayında başlamasından bu yana Arjantin’de toplam 793 bin 637 domuz gribi vakasının tespit edildiği ve 24 bölgeden 20’sinde 404 kişinin öldüğü kaydedildi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) son raporuna göre, ABD’de domuz gribine yol açan A/H1N1 virüsünden ölenlerin sayısı 436 oldu.

Domuz gribi Arjantin’de 404 can aldı

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.