Domuz gribi ABD’de yayılmış olabilir

doktor oneri

WHO’nun bu endişesinin doğrulanması, bu yeni grip türünün Meksika’dan ABD’ye dönenlerin dışındakilere de yayıldığını ortaya koyacak.

BM’ye bağlı örgüt şimdiye kadar, doğrulanan domuz gribi vakalarının çoğunun virüsü Meksika’da kaptığını bildirirken, DSÖ’nün sözcüsü Gregory Hartl ABD, Kanada ve İngiltere’de tespit edilen enfeksiyonların bazılarının kaynağının henüz belirlenmediğini söyledi.

Hartl, DSÖ’nün, insanların Meksika’dan başka yerde de hastalığı birbirlerine bulaştırdığından şüphelendiğini bildirdi.

KIRGIZİSTAN, MEKSİKA VE ABD’DEN ET İTHALİNİ DURDURDU

Öte yandan Kırgızistan hükümeti, domuz gribi nedeniyle, Meksika ve ABD;den et ithalatını durdurdu.

Bişkek Veteriner Kurumu Müdür Yardımcısı Kubanıçbek Musakeyev, düzenlediği basın toplantısında, önlemin geçici olduğunu söyledi.

Hükümet yetkilileri, ülkede domuz gribi vakasına rastlanmadığını belirttiler.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.