Domuz gribi ABD’de çocukları vurdu

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre hastalık, astım ve epilepsi gibi, kendilerini daha korunmasız duruma getiren hastalıklara sahip çocukları daha çok vurdu. Ölen çocukların yüzde 67’si, hastalığa yakalanmadan önce de bu tür hastalıklara sahipti.

Ölen çocukların yüzde 22’sinin ise 5 yaşın altında olduğu ve sağlık koşulları çok iyiyken, başka bir hastalıkları yokken domuz gribine yakalandıkları belirtildi.

Ölen çocukların çoğunluğunun ise okul çağında olduğu kaydedildi. Ülkede domuz gribinden ölen çocukların oranı, toplam içinde 13’te 1 düzeyinde.

Domuz gribi ABD’de çocukları vurdu

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.