“Domuz gribi 57 can aldı”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, grip vakalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Kasım aralık aylarında herhangi bir yaygınlaşma görmedik. Aralık sonu ve ocak ayında durağan dönemini tamamladı, şimdi iniş döneminde. H1N1 virisüyle ilgili 480 örnek alındı.

Bunların yaklaşık 280’inde H1N1 virüsü tespit edildi. 120’sinde de negatif tespit edildi. H1N1 virüsünden 57 kişiyi de kaybettik.”

AMBULANS İDDİALARINA YANIT

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, yaralılara ambulans ulaşmadığı iddialarına da yanıt veren Müezzinoğlu, “Ambulans söz konusu adrese bir kilometre uzaklıktaki güvenli bir bölgede, 24 saat nöbet tutuyor” dedi.

Basın toplantısı düzenleyen Müezzinoğlu,, cizre’deki bakanlık yetkilisi ile canlı bağlantı yaptı.. yetkili güvenlik nedeniyle bölgeye giremediklerini aktardı… müezzinoğlu,,, “güvenli olan her noktaya beş dakikada gidiyoruz” ifadesini kullandı.. hdp’lilerin açlık grevini de değerlendiren müzzinoğlu,, “maksat yaralılar değil,, kamuoyu algısını yönetmek” ifadesini kullandı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.