Domuz gribi 2 can daha aldı

doktor oneri

Domuz gribinin ilk görüldüğü ülke olan Meksika’daki yeni ölümleri Sağlık Bakanlığı açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 2 kişinin daha domuz gribi virüsünden öldüğünü duyurdu, böylece ülke genelinde virüsten ölümlerin sayısı 80’e ulaştı.

Meksika’da doğrulanmış 166 vaka daha belirlenirken, ölümlü vakalar da dahil olmak üzere toplam vaka sayısı 4 bin 176’ya yükseldi.

Yetkililer, salgının önemli ölçüde azaldığını yinelerken, doğrulanmış olay sayısının artmasını hastalardan alınan örneklere yapılan tıbbi testlerin gecikmesini gösterdi.

VİRÜS KORKUSU OTOBÜS TAŞLATTI
Domuz virüsü dünya genelinde yayılmayı sürdürürken, virüs korkusu Arjantin’de Şililileri taşıyan bir otobüsün taşlanmasına yol açtı.

Sınırdaki Mendoza bölgesinin Godoy Cruz kasabasında meydana gelen olayda, 43 yolcunun bulunduğu Şili otobüsü sınır geçişi sırasında yapılan sağlık kontrolleri sırasında yolculardan birinde virüs belirtileri görülmesi üzerine yakındaki hastaneye yönlendirildi.

Yolcunun sağlık kontrolleri yapıldığı sırada hastaneye gelen bir grup kasaba sakini taş ve sopalarla otobüse saldırarak, virüs taşıdıkları gerekçesiyle otobüs ve içindekilerin geri gönderilmesini istedi. Çıkan kargaşada 1 gösterici ve 6 polis hafif yaralandı.

Yapılan kontrollerde hasta olduğundan şüphelenilen yolcunun virüs taşımadığı belirlendi.

Şili’de bugüne kadar doğrulanmış 24 vaka, Arjantin’de ise yeni açıklanan bir vakayla birlikte 2 vaka bulunuyor.

GÜNEYKORE
Güney Kore’de de domuz gribine yakalananların sayısı 5’e yükseldi.

Mayıs ayı başında ülkeye eğitmen olarak gelen 23 yaşındaki ABD’li bir kadında virüs bulundu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.