Dominik Cumhuriyeti’nde H1N1 ölümü

doktor oneri

Dominik Cumhuriyeti’nde 1 kişi domuz gribinden öldü.

Dominik Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Bautista Rojas Gomez, ölen kişinin hamile bir genç olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün son verilerine göre 68 ülkede 21 bin 940 kişi domuz grisine yakalandı ve 125 kişi yaşamını yitirdi.

44 kişinin domuz gribine yakalandığı Dominik Cumhuriyeti, Meksika, ABD, Kanada, Şili ve Kosta Rika’dan sonra H1N1 virüsünün can aldığı 6. ülke oldu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.