Doğumlara Formula desteği!

15 teknisyen, 4 lastiği değiştiriyor. Bu sadece 2 saniyede tamamlanması gereken bir görev. Yarışın kaderi, bu değişimin hızına bağlı. Formula 1, Pit Stop’ta kazanılan veya kaybedilebilen bir yarış.

Formula 1 Williams ekibi de, yarış otomobiline lastik değişimi ve yakıt dolumu yapılan o anlarda gerekli hıza ulaşabilmek için her gün bıkıp usanmadan antreman yapıyor. Bu antremanları sırasında onları izleyenler arasında İskoçya’daki bir hastaneden doktorlar ve hemşireler de var. Onlar Formula 1 ekibinin hızından ilham alabilmek için oradalar. Sağlık ekibi, koordinasyon ve hız konusunda Formula 1 ekibinden öğrendiklerini ameliyat masasında tatbik etmeyi planlıyor. Zira doğum sırasında hız ve koordinasyon Formula 1’in Pit Stop’larındaki gibi kritik önemde.

Doğum ekibinin, ilk birkaç dakika içerisindeki doğru ve hızlı müdahalesi bebeklerin yaşamlarınının kurtarılması anlamına geliyor.

Formula 1 ekibi’nin antramanlarına katılmaya devam eden İskoç doktorlar, görev dağılımına gitti ve kullanacakları ekipmanları ona göre organize etti. Doktorlar, bu sayede işlerinin kolaylaştığını söylüyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.