Doğum için en ideal dönem

Geç yaşta hamilelik kadınların sağlığı için daha yararlı. ABD’li bilimcilerin araştırması, ilk çocuklarına 25 ila 35 yaşında sahip olan kadınların 40’lı yaşlarında daha sağlıklı olduklarını ortaya çıkardı.

Buna karşın ilk çocuklarına 15 ila 24 yaşlarında sahip olan kadınların, ilerleyen yaşlarda sağlıkları daha çabuk bozuluyor.

ERKEN YAŞTA DOĞAM YAPMAK SAĞLIĞA ZARARLI 

3 bin 348 kadın üzerinde yapılan araştırmada, genç yaşta anne olanların 40’lı yaşlarda daha fazla sağlık sorunlarıyla karşılaştıkları tespit edildi. Çok erken yaşta doğum yapmanın sağlığı olumsuz etkilediğine dikkat çekiliyor.

Uzmanlar, bu araştırmanın kariyeri uğruna anneliği erteleyen kadınlar için umut verici olduğuna dikkat çekiyor.

Buna karşın uzmanlar, hamilelik için 35 yaşını aşmamanın bebek sağlığı için önemli olduğuna da vurgu yapıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.