Doğru beslenme doğurganlığı artırıyor

İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, Manchester Metropolitan Üniversitesinde görev yapan bilim adamları, doğru ve kontrollü bir beslenme biçiminin, kadınların hamile kalma olasılığını neredeyse tüp bebek tedavisi kadar artırdığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre, aşılama ve yumurta geliştirme tedavilerinin başarı oranı yüzde 33 iken, doğru beslenme de yüzde 32 ile bu yöntemlerle hemen hemen aynı oranda etkili oluyor.

Bilim adamları, çok meyve ve sebze tüketmelerini önerdikleri kadınlara, sigaradan ve alkollü içeceklerden uzak durmalarını ve kafeini azaltmalarını da öneriyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.