Diyarbakır ve Erzincan’da hamile ve raporlu hastalara 1 gün idari izin

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden alınan son hava tahmin raporlarına göre hava sıcaklığının 4 Temmuz 2017 salı günü yükselmeye devam edeceğinin tahmin edileceği belirtildi.

Açıklamada, “Sağlık Bakanlığı‘nın 2007/52 sayılı Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi, Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulunun 3 Temmuz 2017 tarihli kararı gereğince ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 4 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar vermiştir” denildi.

Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son hava tahmin raporlarına göre, Erzincan da hava sıcaklığının, 04/07/2017 Salı günü yükselmeye devam edeceği tahmin edilmekte olması münasebetiyle Sağlık Bakanlığının 2007/52 sayılı Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında, Erzincan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 03.07.2017 tarihinde toplanarak Erzincan İlindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile bayanlara, rapor ile tespit edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlara ve yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan personellere 04 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar verildiği belirtildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.