Diyalize değil hayata bağlanmak istiyor

Bursa’nın İnegöl İlçesinde yaşayan ve nefrotik sendrom (protein kaçağı) hastalığına yakalanan Bedirhan Karaman, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamıyor. 

Nermin ve Veli Karaman çifti, 7 yıl önce dünyaya gelen çocukları Bedirhan’ın henüz 14 aylıkken gözlerinde şişlik olduğunu fark etti.

Ailesi tarafından götürüldüğü bir göz kliniğinden hastaneye sevk edilen Bedirhan’a, nefrotik sendrom (protein kaçağı) teşhisi konuldu.

Tedavisine 4 yıl süreyle Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdürülen Bedirhan Karaman’ın hastalığı şu anda İstanbul’daki özel bir hastanede takip ediliyor.

Ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı tedavisine 3 aydır devam edilemeyen Bedirhan, okuluna da gidemiyor.

OKULUNA DÖNMEK İSTİYOR

Anne Nermin Karaman, Bursa’daki doktorlarla son görüşmesinde kendisine, “Bedirhan’ın tedavisinden artık cevap alamıyoruz” denildiğini, bu durum karşısında çaresiz kaldığını söyledi.

Tedaviye yaklaşık 2 yıldır İstanbul’da devam ettiklerini belirten anne Karaman, “Tedavi sürecinde, İstanbul’daki doktorlarıyla iyi bir seviyeye kadar geldik. Bu yüzden de oraya götüremediğimiz için sıkıntılar yaşıyoruz. Bedirhan’ın kullanması gereken ilaçlar var. Bu ilaçları kullanmadığımız zaman vücudunda şişmeler başlıyor. Yatağa mahkum kalıyor. Ayrıca çocuğum hastalığından dolayı çok sıkıntılar çekiyor. Bedirhan, her zaman, ‘Okuluma dönmek istiyorum’ diyor. İnşallah iyi olursa benim çocuğum da okula gidecek. Ağlayarak arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediği söylüyor” şeklinde konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.