Diyabet hastalarına ‘Acil Durum Kartı’

Evliya Çelebi Devlet Hastanesi yetkilileri, geçen aylarda başlattıkları uygulama kapsamında kuruma muayene, tedavi veya kontrol amacıyla müracaat eden diyabet hastalarına yanlarında taşımalarını istedikleri bir kart verdiklerini belirttiler.

Kartta diyabet hastasının isim, adres, kendisi, bir yakını ve hastanenin telefon numaraları ile doktorunun isim bilgilerinin bulunduğunu anlatan yetkililer, kartın arka yüzünde ise hastanın acil müdahale edilmesi gereken rahatsızlığına tanık olabilecek kişi ya da kişilere yönelik uyarı yazısına yer verildiğini kaydettiler.

Yetkililer, kartın arka yüzünde, ”Şeker hastasıyım. Beni baygın halde bulduysanız veya hareketlerim normal değilse bu şeker hastalığımdan olabilir. Kartta yazılı numaralardan ilgili kişilere ulaşınız” ifadesinin yer aldığını anlatarak, bununla diyabet koması gibi ağır seyreden vakalarda hastanın ilgili kurum ve kişilere daha çabuk ulaştırılmasının amaçlandığını bildirdiler.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.