Dişçi korkusunu hipnozla aşın

Birkaç seans hiçbir şey yapmadan hipnoz terapisi uyguladıklarını ve hastaların da uygulamadan çok memnun kaldığını anlatan Demirel, ilk seanslarda ”hastanın tedavi süresince hiçbir acı duymayacağı” yönünde telkinlerde bulunduklarını ifade etti.

İlerleyen seanslarda bazı hastalara uyuşturucu kullanarak, bazı hastalaraysa uyuşturucu kullanmaksızın diş tedavisi uyguladıklarını kaydeden Demirel, ”Önemli olan hastanın konforlu diş hekimliği hizmeti alması, diş doktoru koltuğundan korkmaması ve evine gittiğinde çocuğunu korkutmaması” şeklinde konuştu.

Hipnozun etkisiyle hastaların korkmadan tedavi koltuğuna oturduğunu söyleyen Kadir Demirel, büyük korku duyanlara ilk hipnoz terapisini bir başka koltukta uyguladıklarını, yavaş yavaş dişçi koltuğuna geçtiklerini bildirdi. İnsanların diş hekimlerinden korkması için hiçbir neden olmadığını, teknolojinin artık tedavide acıyı ortadan kaldırdığını vurgulayan Demirel, hipnoz terapisinin ”korkuları aşmak” için önemli bir basamak olduğunu dile getirdi.

SEANS FİYATI DEĞİŞİYOR
İzmir’deki Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği’nin 85 hekim üyesi bulunduğunu, Ankara ve İstanbul’da da farklı hipnoz derneklerinin faaliyet gösterdiğini ifade eden Demirel, Amerika ve İngiltere’de hastaların hipnozla tedavi ücretini sağlık sigortalarından temin edebildiğini kaydetti.

Terapi ücretinin doktordan doktora değiştiğini, ortalama 5 seansta ”dişçi koltuğu” korkusunun aşılabileceğini ve tedavinin tamamlanabileceğini anlatan Demirel, ”Bunu yapan birçok arkadaşımız var. İstanbul’da seans başına 100 liraya yapan da 250 liraya yapan da var” dedi.

Hipnoz terapisiyle kişinin bazı alışkanlarının da değiştirilebileceğini belirten Demirel, sigarayı bırakmak, zayıflamak, ders çalışmak isteyenlerin terapiden faydalanacağını anlattı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.