Dişçi korkusuna çare: Uyutma

doktor oneri

Sağlık Bakanlığı’nın Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hastalar diş hekimi korkusu yaşamadan tedavi olabilecek.

Diş tedavisinden aşırı korkan veya normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalar,merkezde genel anestezi veya yarım bilinç kaybı uygulanarak tedavi edilebilecek.

Engelli hastaların ağız ve diş tedavileri yapılırken büyük zorluklarla karşılaşılabildiğini, ani baş hareketi ya da reflekslerin istenmeyen sonuçlar doğurabildiğini ifade eden Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Murat Yılmaz, ”Merkezimizde diş hekiminden aşırı korkanlarla normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalarımız genel anestezi veya sedasyon (yarım bilinç kaybı) uygulanarak tedavi edilebilecek” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.