Diş hekimlerinden sosyal sorumluluk projesi

Meffert İmplant Enstitüsü tarafından yürütülecek ”Dişlendiriyoruz” kampanyası çerçevesinde 81 ildeki tam dişsiz 81 kişiye ücretsiz implantlı protez takılacak.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, ülkede özellikle düşük gelire sahip kişiler arasında tam dişsizlik probleminin çok yaygın olduğunu, bunun çiğneme başta olmak üzere bir çok soruna yol açtığını söyledi.

81 ilde yürütülecek kampanya çerçevesinde implant firmaları, diş hekimleri ve diş teknisyenlerine çağrıda bulunularak dişsizlik problemi yaşayanların tekrar güzel bir gülümsemeye kavuşturulmasının amaçlandığını bildiren Özzeybek, şunları kaydetti:

HER PROTEZİN MALİYETİ 3 BİN DOLAR
”Alt çenede sabit protez hastanın çiğneme ve konuşma problemlerini ortadan kaldırırken yaşam kalitesini de artıyor. Bu nedenle hastaların alt çenelerine yerleştirilecek 2 implanta sabit protez, üst çeneye de hareketli protez takılmasını planlıyoruz. Bizler iyi implant yapan hekimleriz, ama biliyoruz ki çok sayıda insan hayatını dişsiz olarak devam ettiriyor.”

Özzeybek, takılacak her bir protezin maliyetinin 3 bin dolar civarında olduğunu belirterek, en fazla hasta tedavi eden üç doktora 15-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak ICOI Avrupa Sempozyumu’nda birer plaket verileceğini kaydetti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.