Çorum’da 9. kene ölümü

Çorum’da kene tarafından ısırılan bir kişi, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Çorum’un Değirmendere Köyü’nde çiftçilik yapan İsmail Gözübüyük’ü (53), yaklaşık 15 gün önce arazide gezerken kene ısırdı.

Kolunu ısıran keneyi kendisi çıkaran Gözübüyük, ertesi gün yüksek ateş şikayetiyle Çorum Devlet Hastanesi’ne başvurdu. İntaniye servisinde tedavi altına alınan Gözübüyük’ün tahlillerinde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı virüsüne rastlandı.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Gözübüyük, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 3 çocuk babası olan İsmail Gözübüyük’ün cenazesi, hastanedeki işlemlerin ardından yakınlarınca köyüne getirildi. Gözübüyük’ün cenazesi, ambulansla mezarlığın girişinde kılınan cenaze namazının ardından Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde toprağa verildi.

ÇORUM’DA KENEDEN 9. ÖLÜM
İsmail Gözübüyük’ün ölümü ile 2009’da Çorum’da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle yaşamlarını yitirenlerin sayısı 9’a çıktı.

Daha önce merkez Pembecik köyünden Selahattin Abdal (60), Alaca’nın Küçükhırka köyünde Osman Gerik (42) ile Hasan Yazıcı (56), Bayat’ın Saray köyünde Uğur Köroğlu (6), merkez Serpin köyünden İsa Sevim (26), Alaca’nın Büyükhırka beldesinde Münevver Türüdü (60), Çorum merkezde Hatice Tiryakioğlu ve Sungurlu’nun Demirşeyh Beldesinden Ayşe Çiçek (25), Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle yaşamını yitirmişti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.