Çocukluk çağı obezitesi kalp krizine yol açıyor

Dailymail’de yer alan habere göre, Surrey Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, 10 yaşlarında obez olan çocukların aradan 25 yıl geçtikten sonra, bu sırada kilo vermiş dahi olsalar, arter hasarı yaşadığını gösterdi.

Araştırmacılar pre-diyabet gelişmiş çocukların yetişkinlerde olduğu gibi damar tıkanıklığı ve tansiyon problemleri ile karşı karşıya olduğunu, orta yaşlarına geldiklerinde ise inme ve diğer kardiyovasküler problemler yaşadığını belirtti.

Çalışmada daha önce diyabet ile ilgili yapılmış 18 araştırmanın verileri üzerinden yaşları 10-35 arası olan 300 bin kişi incelendi.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.