Çocukları hastalıktan oynayarak koruyacaklar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER) ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Baştabipliği ortaklığında ”Hijyen ve Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma” projesi başlatıldı.

İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şenol Sarıavcı, kirli ellerde çok sayıda bakteri bulunduğuna dikkati çekerek, el temizliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Son dönemde grip salgınlarının gündemde olduğunu hatırlatan Sarıavcı ”Grip ve benzeri bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde hijyen birinci etken. Okul gibi kalabalık ortamlardaysa hijyen daha da önemli. Okullarda çeşitli eğitimler düzenledik ve onlardan sonra hem çocuklarda hem de ailelerde olumlu davranış değişikliği gördük” diye konuştu.

DOKTORLAR OYNAYARAK ANLATACAK
Proje kapsamında, doktor ve hastane çalışanlarından oluşan bir grup, hijyen ve bulaşıcı hastalıklardan korunma yollarını tiyatro oyunuyla anlatacak. Tüm ilköğretim okullarında sergilenecek oyunun, çocukları eğlendirirken bilinçlendirmesi planlanıyor.

Proje kapsamında farkındalık yaratma amacıyla ilköğretim 1, 2, ve 3. sınıf öğrencileri için ”hijyen” konulu resim, 4. ve 5. sınıf öğrencileri için ise ”bulaşıcı hastalıklardan korunma” konulu kompozisyon yarışması yapılacak.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.