Cinselliği tabu olmaktan çıkarmak için

doktor oneri

Kampanyayı çoğunluğunu Selçuk Üniversite Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerin oluşturduğu ”Yerel Gündem 21” topluluğu başlattı.

Topluluk adına konuşan öğrencilerden Saime Hündür, amaçlarının üniversiteli gençler olarak toplumu bilgilendirmek, içinde yaşadıkları topluma pek çok kişinin çeşitli nedenlerle farkında olmadığı, ancak önemli konularda bilgi vermek olduğunu belirtti.

Halkı çeşitli konularda aydınlatmaya yönelik programlar kapsamında, Türkiye’nin pek çok yerinde şuan kendileriyle aynı ismi taşıyan öğrenci gruplarının aynı anda açıklama yaptığını ifade eden Hündür, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi Konya’da da, ‘cinselliğin tabu olarak görülmesi ve utanılması’ nedeniyle pek çok sorun yaşanmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda yeterince bilgi sahibi olmama, utanıldığı için doktora gidememe gibi sorunlarla sıkça karşılaşıyoruz. Bu sorunun en azından bugünden itibaren en aza indirilebilmesi için, okullarda çocuklara ve gençlere cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda yeterli bilgi verilmesini, bunun müfredata girmesini talep ediyoruz. Cinsellik kesinlikle tabu olarak görülmemeli. Bu konuda toplum olarak bilgi paylaşımı yapmaktan başka çaremiz yok.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.