Cinsel iktidarsızlığa ‘doğal bypass’lı çözüm

Cinsel iktidarsızlığın tedavisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, koroner kalp rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan doğal by-pass yönteminin cinsel iktidarsızlık sorunununda da olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

“SERTLEŞME SORUNUNDA KULLANILAN İLAÇLAR ÖLÜME YOL AÇABİLİYOR”

Sertleşme sorununa bağlı cinsel iktidarsızlığın, 50 yaşın üzerindeki erkeklerde yüzde 70 oranında rastlanılan bir problem olduğunu söyleyen Prof. Avcı, “Damar sertliği sonucu ortaya çıkan aterosklerotik kalp-damar hastalığı ile bu hastalığa yol açtığı bilinen diyabet, hipertansiyon, kan yağları yüksekliği ve sigara kullanımı gibi risk faktörleri, sertleşme sorununa da yol açıyor” dedi.

Bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların birçoğunun sertleşme sorununa ve cinsel iktidarsızlığa neden olduğunu dile getiren Avcı, “Sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan birtakım ilaçlar, kalp hastaları için ve bazı kalp ilaçlarını kullananlar için sakıncalar doğurabiliyor. Hatta bu ilaçlar ani ölüme bile yol açabiliyor” diye konuştu.

“CİNSEL İKTİDARSIZLIĞA DOĞAL VE UZUN SÜRELİ ÇÖZÜM”

Prof. Avcı, kalp hastalıklarının tedavisinde 15 yıldır kullanılan doğal by-pass, yani EECP tedavisinin, sertleşme sorununu düzelterek cinsel gücü arttırdığını ifade etti. Avcı, yöntemin cinsel sorunlar üzerindeki etkisini şöyle anlattı:

Ritmik Masaj Tedavisi diye de tanımlanabilen roğal by-pass ile hastalarımızın belden aşağısına kalp atımları ile uyumlu olarak ritmik adale masajı uyguluyoruz. Acısız ve risksiz olan bu tedavi, günde bir-iki saatten toplam 35 saat süren kürler halinde uygulandığında, tüm organlarda damarları genişletici ve kanlanmayı arttırıcı bir etki sağlıyor. Bu etkisi ile de erkeklerde ileri yaşlarda görülen damarsal nedenli sertleşme sorununa bağlı cinsel iktidarsızlığı ortadan kaldırıyor. Hiçbir riski ve yan etkisi olmayan, aynı zamanda düşük maliyetli, doğal ve uzun süreli iyileşme sağlayan yöntemin, cinsel iktidarsızlıkta diğer tedavilerden önce uygulanması, daha akılcı bir yaklaşım olacaktır.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.