Çin’de domuz gribi için hızlı test geliştirildi

doktor oneri

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, Ulusal Farmasötik ve Biyolojik Ürünler Kontrol Enstitüsü, Çin Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi ve Askeri Tıp Akademisi, geçen iki ayda ülkede üretilen 93 “hızlı test seti”nin etkinliği ve duyarlılığıyla ilgili deneyler yaptı.

Deneyler sonucunda, Şanghay Kıhua Biyolojik Projeler Anonim Şirketi’nce üretilen ve nükleik asit üzerinden yapılan A tipi test seti ile Çin Bilimler Akademisi’ne bağlı Pekin Genom Araştırma Enstitüsü’nce üretilen test seti de dahil olmak üzere sekiz test seti seçildi.

Çin’de bugüne kadar 810 domuz gribi vakası tespit edildi. Hastalardan 496’sı tedavileri tamamlanarak taburcu edilirken, 313 hasta halen sağlık kurumlarında tedavi görüyor.

Çin’de domuz gribi için hızlı test geliştirildisaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.