Çin Ebola aşısı üretecek

doktor oneri

Şinhua ajansının haberine göre, Çin Halk Kurtuluş Ordusu tarafından Ebola‘ya karşı geliştirilen aşının seri üretimine başlanması planlanıyor.

Merkezi ülkenin kuzeyindeki liman şehri Tiencin’de bulunan Cansino firmasının, seri üretim için sanayi üssü inşa etmeye başladığı belirtildi.

Projenin 317 milyon dolara mal olmasının ve 2018 yılının eylül ayında bitirilmesinin planlandığı ifade edildi. Diğer yandan, bu merkezde zatürre, menenjit ve tüberküloza karşı da aşılar üretileceği kaydedildi.

Çin Askeri Tıp Bilimleri Akademisi, Ebola virüsünü yaklaşık 3 saat içinde teşhis edebilen testin üretimi için onay alındığını açıklamıştı. Ebola virüsünün erken teşhisi, önlenmesi ve kontrolünde önemli bir rol oynaması beklenen testin, yüksek duyarlılığa sahip olduğu vurgulanmıştı.

Pekin yönetimi, ülkede olası Ebola salgınını engellemek için özel bir korunma ve tedavi planı açıklamış, tüm sağlık kuruluşlarına, karşılaştıkları şüpheli durumları iki saat içinde bildirmeleri talimatı iletilmişti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün 7 Ekim’de açıkladığı rapora göre, salgının başlamasından bu yana 11 bin 297 kişi Ebola nedeniyle yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir milyon kişi ise karantina altında tutuluyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.