Çin domuz gribi aşısı stokluyor

Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’ne bağlı Bağışıklık Planlama Merkezi Başkanı Liang Şiaofeng, Çin basınına verdiği demeçte, ülkede aşı üreten merkezlerin üretime hız verdiğini ve düne kadar ülke genelinde toplam 4 milyon kişinin aşılandığını belirtti.

Aşının güvenliğine yönelik endişelere de değinen Liang, aşılanan 4 milyon kişide görülen yan etkilerin çok düşük ve zararsız olduğunu ifade etti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.