Cesur (Kıvanç Tatlıtuğ): Sağlıkta şiddet olmaz

Star TV’nin sevilen dizisi Cesur ve Güzel’in 14. son bölümü dün yayınlandı. Dizinin bu bölümünde, son yılların kanayan yarasına dönüşen sosyal bir konuya da parmak basıldı.

Hastaneye giden Cesur Alemdaroğlu, yoğun bakımda tedavi gören arkadaşı Rıfat’ın oğlu Can’ı hastane çalışanlarına tepki gösterirken buldu. Can’ı uyaran Cesur “Sağlıkta şiddet olmaz!” dedi.

Sağlık çalışanlarının sesi olan Sağlıkta şiddet olmaz! mesajı ile hasta yakınlarının şiddetine maruz kalan doktorların, hastalara nefes olabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarına dikkat çekildi.

Cesur (Kıvanç Tatlıtuğ) vasıtasıyla iletilen bu mesaj, sosyal medya mecrası Twitter’da pek çok sağlık çalışanı tarafından, “Tüm sağlık çalışanları adına teşekkürler”, “Verdiğiniz mesaj bizlere bir nefes oldu” iletileriyle paylaşıldı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.