Cerebral Palsy’li çocuklar için günde 10 bin adım (Steptember projesi başladı)

2011 yılında Avustralya’nın öncülüğünde başlatılan ve 9 ülkede eşzamanlı gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan Steptember projesine destek veren katılımcılar, 4 Eylül’den itibaren adımlarını Cerebral Palsy’li çocuklar için atmaya başladı.

Steptember projesi ile Cerebral Palsy farkındalığı yaratılırken, bağış kampanyalarıyla da Cerebral Palsy’li çocukların geleceğine umut olmak amaçlanıyor.

Steptember.org.tr üzerinden kayıt olarak takımlarını oluşturan gönüllüler, 4 Eylül’den 1 Ekim’e kadar her gün attığı adımları web sitesine girecek. Steptember gönüllüleri adım atmak haricinde koşabilecek, bisiklete binebilecek, yüzebilecek veya dans edebilecek.

CEREBRAL PALSYLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLANACAK

Steptember web sitesinde gerçekleştirilen aktiviteleri otomatik olarak adım sayısına çevirecek 40 farklı etkinlik mevcut. 1 ay sonunda hem daha sağlıklı ve zinde bir yaşamın kapıları aralanmış, hem de Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim ve rehabilitasyonlarına katkı sağlanmış olacak.

Steptember kapsamında toplanan bağışlar Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim, tedavi ve rehabilitasyonlarında kullanılacak. Steptember projesi 1 Ekim günü sonlanacak; ancak bağış kampanyası Ekim ayı boyunca devam edecek.

CEREBRAL PALSY HAKKINDA

Cerebral Palsy (CP), duruşu ve hareketleri etkileyen bir fiziksel engellilik durumu. Doğum öncesi, sırası ve bebeğin 3 yaşa kadar olan yaşamında, beyin veya beyinciğin bir bölümünün hasar alması sonucu meydana geliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.