Canan Karatay: Lahmacun en sağlıklı yiyecek ama…

Sağlıklı mı, sağlıksız mı? Lahmacunda son tartışma bu.

Tartışmayı başlatan da her fırsatta ekmek gibi unlu mamüllerden uzak durulmasını öneren Prof. Dr. Canan Karatay‘ın lahmacun yerken görüntülenmesi.

Kardiyoloji ve iç hastalıkları profesörü Karatay’ın lahmacun yerken çekilen fotoğrafı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

“SAĞLIKLI ÜRETİLMİŞ LAHMACUNU YİYEBİLİRSİNİZ”

Görüntülerin ardından Prof. Karatay’dan açıklama geldi. Karatay, “Lahmacun en sağlıklı yiyecektir. Bunu da yıllardır söylüyorum. Yeter ki sağlıklı üretilsin” dedi.

BESLENME, KİŞİNİN SAĞLIK DURUMUNA UYGUN OLMALI

Uzmanlar da lahmacun için “azı karar, çoğu zarar” diyor. Tabi herhangi bir sağlık sorununuz yoksa.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Seran Göçer’in bu konudaki görüşü, “Sağlıklı bir kişisiniz, egzersiz yapıyorsunuz, endokrinolojik bir sorununuz yok, şeker ya da tansiyonuz yok. Bu durumda haftada bir veya 2 kere, 2 tane lahmacun yemek kimseye zarar vermeyecektir. Sağlıklı beslenme başka, zayıflama programı başka. Zayıflama programındaki hastalarıma lahmacun yemelerini çok sıklıkla tavsiye edemiyorum maalesef” şeklinde.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.