Broşürle hasta arayan hastane

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mevkisi’nde hizmet veren Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Darılmaz, 2007 yılında poliklinik hizmeti vermeye başlayan hastanenin, 2009’da ismi onaylanarak hizmetine devam ettiğini belirtti.

Son derece gelişmiş teknik bir altyapıya sahip olan hastanede hastaların konforu için her türlü ayrıntının düşünüldüğünü ifade eden Darılmaz, ”Bugün itibariyle genel cerrahi, dahiliye, fizik tedavi, üroloji, intaniye, kadın doğum, çocuk, psikiyatri, üroloji, anestezi, cildiye, plastik cerrahi ve ortopedi bölümlerinde hizmet veriyoruz. Beyin cerrahi, çocuk cerrahi, nöroloji ve kardiyoloji bölümlerimiz de bu ay içinde açılacak” dedi.
 
GÜNLÜK HASTA SAYISI 534  
Darılmaz, hastanenin kent merkezine uzak olduğunu, henüz dolmuş seferleri de bulunmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

”Yaklaşık yarım saatte bir otobüs seferi var ancak bu da sadece tramvay hattına yolcu taşıdığı için yeterli olmuyor. Bu sorunlar nedeniyle hastanemizin hasta yoğunluğu çok düşük. 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle günlük hasta sayımız 531. Konya’da kent merkezindeki birçok hastanede günlük muayene olan hasta sayısı 5-6 bini buluyor. Bizim hastanemizin hasta sayısı arttığında merkezdeki hastanelerdeki yoğunluk da azalacak, dolayısıyla verilen hizmetin kalitesi de artmış olacak. Bölgede bulunan hastalar da merkeze gitmeden burada muayene olacak. Bu nedenle hastanemizin hasta sayısının artırılmasına büyük önem veriyoruz.”
 
HASTA SAYISINI ARTIRMAK İÇİN BROŞÜRLÜ TANITIM  
Hastanenin tanıtımı için 10 bin adet broşür bastırdıklarını dile getiren Darılmaz, hastanenin tanıtıldığı broşürleri muhtarlıklara, okullara ve çevredeki bazı konutlara dağıttıklarını bildirdi. Darılmaz, 13 poliklinikte toplam 40 uzman doktor ve 10 pratisyen hekimle AB standartlarında hizmet verildiğini, hastaların sıra beklemeden muayene olduğunu dile getirerek, ”Muayene olan hastalar bize, bir devlet hastanesinde böyle kaliteli hizmet verilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti iletiyor. Çok sayıda teşekkür ve tebrik alıyoruz” dedi.

Darılmaz, ulaşım sorununun çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi ve Minibüsçüler Odası yetkilileriyle görüştüklerini, sorunun çözülmesi için olumlu adımlar atılacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.