Britanya’da domuz gribi vakaları iki katına çıktı

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, geçen hafta 5 bin olan domuz gribi vakalarının bir hafta içinde 9 bine çıktığını söyledi.

Uzmanlar, domuz gribi vakalarının ilk kez yaz mevsiminde en üst noktaya eriştiği Britanya’da, okullar açıldıktan sonra ikinci bir dalga olabileceği uyarısında bulunmuştu.

Uzmanlar, özellikle çocukların domuz gribine yakalanma konusunda hassas olduklarına dikkati çekerek, okulların genellikle virüsün yayılmasını hızlandırdığını belirtiyor.

Bu arada 5-15 yaşlarındaki çocuklardan Tamiflu tedavisi görenlerin sayısının 2 bin 886’dan 5 bin 580’e çıktığı bildirildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.