Brezilya’da domuz gribinden 899 kişi öldü

Brezilya Sağlık Bakanlığı, ülkenin hala salgından büyük ölçüde etkilendiğini belirterek, ölü sayısının 899’a çıktığını bildirdi.

Açıklamada, ölü sayısının artmasına rağmen vaka sayısında azalma görüldüğü, bunun da salgının yayılmasının azalma eğilimi gösterdiği anlamına geldiği kaydedildi.

Mart-nisan aylarında ortaya çıkan virüsün, o tarihten bu yana dünya genelinde 3 bin 205 kişinin ölümüne yol açtığı bildiriliyor.

Brezilya’da domuz gribinden 899 kişi öldü

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.