Bölgesel yağ eritmede sıcak lipoliz dokunuşu

doktor oneri

Sıcak lipolizin bölgesel vücut şekillendirme ve yağ eritme yöntemi olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erol Koç, cilt gevşekliği gibi problemlerin giderilmesinde kullanılan bu yöntemle basen, karın ve bel, ayrıca yüz, gıdı, çene altı gibi cilt gevşekliği olan bölgelerde etkin sonuç alındığını, yanı sıra kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesine de uygulanabildiğini söyledi.

VÜCUDA 42 İLE 47 DERECE ARASI ISI VERİLİYOR

Sıcak lipolizin cilt yüzeyini soğutup, cilt altına ısı vererek yağ yakımına yardımcı olduğunu aktaran Dr. Koç, “İşlem için 1060 nm yeşil diyot lazerin enerjisine maruz kalan dokunun molekülleri içerisinde hareket yaratır ve ardından 42 ile 47 derece arası ısı verilir, bu ısı enerjisi sadece yağ hücrelerini metabolik olarak eritir. İşlem esnasında etkili bir soğutma sistemi, oluşabilecek bir hasarı önlemek için cilt yüzeyini korur. Bu yöntem enjeksiyon lipoliz, lazer lipoliz gibi diğer yağ eritme yöntemleriyle de kombine edilebilir” dedi.

Isının, cilt altında herhangi bir yan etki oluşturmadığını ileri süren Dr. Koç, yöntemin özellikleri hakkında şunları söyledi:

DİYET VE EGZERSİZE RAĞMEN GİTMEYEN YAĞLARA UYGULANABİLİR

“Yağ hücreleri ısı enerjisiyle kendiliğinden yok olur ve mevcut metabolizma kademeli olarak incelir, apopitoz mekanizması sağlar. Apopitoz programlı doğal hücre ölümü demektir. Diyet ve egzersize rağmen kilo veremeyen, inatçı yağlara sahip olanlar, cerrahi müdahalelerden uzak durmak isteyenler için ideal bir yöntem olan sıcak lipoliz, tüm vücut ve cilt tiplerinde kullanılabilir.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.