Böbrek beklerken karaciğeriyle umut oldu

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Mehmet Suluoğlu, 10 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz ünitesine bağımlı yaşayan ve organ bekleyen 80 yaşındaki M.G’nin beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi.

Ailesinin, hastanın isminin açıklanmasını istemediğini ancak organ bağışına izin verdiğini belirten Suluoğlu, karaciğerin Bursa’da Acıbadem Hastanesinde bir hastaya nakledilmek üzere alındığını ifade etti.

“HASTANIN AİLESİNE BU GÜZEL DAVRANIŞ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Suluoğlu, “Kronik böbrek yetmezliğinden dolayı diyaliz cihazına mahkum yaşayan merhumemizde böbrek yetmezliği olduğu için böbrekleri hastalara umut olamadı ama karaciğeri, organ yetmezliğinden muzdarip bir hastaya nakledilecek. Bunun sonucunda da en azından bir hastamız organ yetmezliğinden senelerdir tedavi gören bir hastamıza umut olacak. Biz, hastamızın ailesine bu güzel davranışlarından ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.