Ben Stiller iki yıldır kanser tedavisi görüyor

‘Zor Baba (Meet the Parents)’ filmiyle tanınan dünyaca ünlü ABD’li aktör Ben Stiller prostat kanseri olduğunu açıkladı. İki yıl önce prostat kanserine yakalandığını ve tedavi gördüğünü belirten 50 yaşındaki oyuncu, gençleri bu hastalık konusunda uyarmak için bu açıklamayı yaptığını söyledi.

 “2014 yılının haziran ayında bana prostat kanseri teşhisi kondu. Eylülde ise yeniden test yaptırdığımda kanser hücreleri azalmıştı. O üç ay çılgın bir hız treni yolculuğu gibiydi” diyen Stiller, “Ne olduğuna dair hiçbir ifkrim yoktu ama araştırmaya başladığımda bunun dünyanın sonu olmadığını anladım. Benim hastalığıma oldukça erken bir safhada teşhis konmuştu. Tamamen önlem olarak yapılan testler benim hayatımı kurtardı” dedi.

Stiller, “Eğer Amerikan Kanser Derneği’nin söylediği gibi 50 yaşıma kadar bekleseydim, bugün iki yıldır büyüyen ve tedavisi çok geç olan bir tümörle yaşamak zorunda kalacaktım” şeklinde konuştu.

RİSK GRUBUNDA DEĞİLDİ

Ailesinde kanser hastalığına yakalanan başka birinin olmadığını söyleyen oyuncu, yüksek risk grubunda da olmadığını ve hastalığın herhangi bir semptomuyla karşılaşmadığını anlattı.

“Bundan sonra kontrollerimi düzenli olarak yaptırıyor olacağım” diyen Stiller, ABD’de bir yıl içinde prostat kanseri tanısı konan hasta sayısının 180 bin olduğunu söyledi.

‘ZOR BABA’ FİLMİNİN FRAGMANI

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.