Belçika’da ikinci domuz gribi vakası

doktor oneri

Belçika’da, H1N1 virüsünün sebep olduğu hastalıkla ilgili ilk vakanın dün belirlenmesinin ardından ikinci vakanın kesinlik kazanması huzursuzluğu artırdı.

Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy, bugünkü açıklamasında, ülkede ilk domuz gribi vakasının tespit edilmesinin ardından gereken önlemlerin alındığını, panik havası yaratılmaması gerektiğini belirtmişti.

Sağlık Bakanlığı da 27 Nisanda ABD’ye giden, New York ve Chicago’da bulunan ve 11 Mayısta ülkeye dönen 28 yaşındaki Belçikalı hastanın Brüksel’de yoğun bakıma alındığını, hastanın sağlık durumunun endişe verici görülmediğini, ancak H1N1 virüsünün yayılmasının engellenmesi için kapsamlı önlemler alındığını bildirmişti.

Belçika’nın, virüs vakası tespit edilen 30 kadar ülke listesinde yer almasının “şaşırtıcı ve beklenmedik olmadığını” ifade eden yetkililer, virüs taşıyan Belçikalı erkeğin temas kurduğu kişilerin belirlenerek yakın takibe alındığını duyurmuş, endişe edecek bir durum olmadığını savunmuşlardı.

Sağlık Bakanı Laurette Onkelinx, ikinci vakanın tespit edildiğini doğrularken, önümüzdeki saatlerde ayrıntılı bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.