Bazı çocuk gıdaları abur cuburdan daha kötü

doktor oneri

Daha iyi gıda ve tarım için çalışan Sustain federasyonu tarafından yönetilen ”Children’s Food Campaign”in, bebek ve çocukların yediği 100’den fazla gıda üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre bazı bebek gıdalarının, çikolatalı bisküvi veya peynirli hamburger gibi şeker ve doymuş yağ içerdiği belirlendi.

Araştırma sonuçlarının çarpıcı olduğunu söyleyen CFC sözcüsü Christine Haigh, ”Bebekler ve çocuklar için pazarlanan bir çok gıdanın, sağlıklı olduğu yönünde reklamı yapılıyor. Gerçekte, içerdiği şeker ve doymuş yağ bakımından bazıları abur cuburdan daha kötü” dedi.

Araştırma sonucu üzerine bebek ve çocuklar için formül sütleri ve gıdaları üreten Cow & Gate, bebek bisküvilerinin üretimini durdurduğunu açıkladı. Firma sözcüsü, ”Gıda Standartları Kurumu ile görüşerek, hidrojene edilmiş yağ içeren bebek bisküvilerinin üretimine devam etmeme kararı aldık” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.